Златна година которварошких кик-боксера

Протекла година је за борце которварошког Клуба борилачких спортова „Пантер“ била и више него успјешна. Освојен је велики број медаља у свим старосним категоријама. Посебно се издвајају два такмичења. На Свјетском првенству у Кик-боксу, које је одржано у Умагу од 23 до 26. октобра 2014. године, наступајући за репрезентацију БиХ, у конкуренцији 86 репрезентација и 1400 такмичара, Анастасија Новић је у супер тешкој јуниорској категорији, освојила три злата у дисциплинама „кик-лајт“, “семи-контакт“ и „лајт-контакт“. У конкуренцији старијих кадета Алекса Лазић се окитио титулама свјетског првака,  у дисциплинама, “семи-контакт“ и „лајт-контакт“. У истим дисциплинама, Лазић је велики успјех остварио и на Европском првенству у Кик-боксу и К1, одржаном у Котору Варошу, када је у октобру мјесецу освојио 2 златне медаље. Ово Европско првенство, обиљежили су борци Клуба борилачких спортова „Пантер“ из Котор Вароша, који су освојили укупно 24 медаље, од тога 10 златних, 8 сребрених и 6 бронзаних одличја. Наше кик-боксере нова искушења чекају у првој половини 2015. године, када ће се у которварошкој спортској дворани одржати „Ноћ шампиона“, у организацији Балкан тима WFMC асоцијације, уз учешће 24 свјетска и европска шампиона. Наш кик-боксер Слободан Новић ће се на овој кик-бокс ревији, борити за титулу првака Европе и златни појас. В.Ђ.