Обеликс стао у полуфиналу

Екипа Пекаре „Обеликс“, прошлогодишњи побједник традиционалног турнира у малом фудбалу „Борик 2014“, није успјела да понови успјех из прошле године. Которварошка екипа заустављена је у веома занимљивој полуфиналној утакмици 39. издања овог турнира, од екипе Максима трејд, која је славила резултатом 5:3. Обеликс је почео утакмицу, на фантастичан начин. Након соло продора, голман Хибић, шаље прецизну лопту ка Цвијановићу који пожртвовано уклизава и шаље лопту у мрежу за вођство од 1:0. Потом слиједи одговор противника, који головима Глигића у 11 и 17. минуту, преокреће резултат на 2:1, што је и био резултат првог полувремена. Обеликс боље отвара друго полувријеме. Ђаковић у 23. минуту одузима лопту неопрезном Јеремићу, проиграва Цвијановића који постиже свој други погодак за 2:2. Преломни тренутак утакмице десио се у 29. минуту, када послије непостојећег прекршаја, Крунић шаље лопту ка заборављеном Јеремићу, којем са нека 3 метра није било тешко да савлада немоћног Хибића, за нову предност Максима трејда од 3:2. Потом нервоза наших играча узима данак у 33. минуту, када Станивуковић повећава резултат на 4:2. Два минута касније, Савановић враћа трачак наде, да се можда може до преокрета, и својим голом смањујње на 4:3. Шампионске наде су угашене у 35. минуту, када Малчић погађа за коначних 5:3. Екипа Максима трејд, је послије бољег извођења пенала савладала у финалној утакмици Д&З Електронергетик, резултатом 6:5, и освојила шампионски пехар. Овогодишњи наступ Пекаре Обеликс на овом престижном турниру се може окарактерисати као успјешан, пласман у полуфинале у овако јакој конкуренцији је свакако за респект љубитеља малог фудбала. В.Ђ.