У сусрет Избору најбољих спортиста општине Котор Варош за 2014. годину, представљамо Вам Рукометни клуб „Котор Варош“ у 2014. години

Један од најтрофејних которварошких спортских колектива, РК „Котор Варош“ протекле је сезоне је сачувао прволигашки статус. У Првој лиги Републике Српске, у конкуренцији 12 екипа, са веома подмлађеним тимом,  наши рукометаши су полусезону завршили у средини прволигашке табеле са 15 освојених бодова. Кадетска екипа је још једном потврдила, да стручан рад тренера Стаменка Антонића у континуитету, ствара квалитетан играчки кадар. Арсеније Бубић је прошле године проглашен за најбољег кадета Републике Српске, а уз то је освојио и признање за најбољег стријелца завршнице Кадетског првенства РС. Екипа кадета РК „Котор Варош“ је освојила у протеклој сезони прво мјесто у групи Запад, да би на завршном турниру Првенства РС освојила треће мјесто. Пионирска селекција рукометног клуба  је у својој регионалној групи заузела друго мјесто, док су на завршници Пионирског првенства РС, освојили четврто мјесто. Предпионирска екипа је била веома убједљива у својој категорији, надмоћно су заузели лидерску позицију у групи Запад, да би  на завршном такмичењу, супериорно дошли до трофеја шампиона Републике Српске за 2014. годину. Потврда квалитета ове генерације талентованих которварошких рукометаша, је и признање за најбољег предпионира Републике Српске, које је заслужио Младен Каламанда са својим играма које је пружао током цијеле сезоне. Рукометни клуб „Котор Варош“ је једини клуб у Босни и Херцеговини, чије су све млађе селекције оствариле пласман на завршне турнире Првенства БиХ.