Црвена звезда у Лиги шампиона

Фудбалери Црвене звезде ремизирали су са швајцарским Јанг Бојсом резултатом 1:1 у реванш утакмици плеј-офа квалификација за Лигу шампиона и пласирали се у најпрестижније европско клупско такмичење.

Гол за београдске црвено-бијеле на стадиону „Рајко Митић“ постигао је Алекса Вукановић, док је гол за тим из Берна приписан Звездином играчу Бену.

Звезда је добила прилику да другу годину заредом игра у Лиги шампиона због резултата прве утакмице (2:2), односно већег броја голова постигнутих на гостујућем терену.

У 81. минуту изједначење. Након прекида лопта је закачила Бена и завршила у мрежи Црвене звезде.

Од 60. минута Црвена звезда води са 1:0, а погодак је псотигао Вукановић. Сјајна акција Марина и Родића. Убацио је бек београдског тима, а Вукановић сјајно реаговао и затресао мрежу.