Evrokup: Partizan krenuo, pa stao

Košarkaši Partizana nisu uspjeli da pobijede Lokomotivu. Favorizovani ruski tim u petom kolu Evrokupa je slavio sa 93:83, te zadržao maksimalan učinak.

“Crno-bijeli”, koji su večeras bili lišeni usluga Novice Veličkovića, odlično su počeli meč, te su u jednom trenutku imali i dvocifrenu prednost. Međutim, kako je vrijeme odmicalo, gosti su preuzimali inicijativu. Beograđane je pomalo i stigao umor, tako da su još jednom kapitulirali, četvrti put ove sezone.

„Pogođen i Obradović

Obradovic

Dva dana nakon što su upaljačem u glavu pogodili trenera Crvene zvezde Dušana Alimpijevića, navijači Partizana isto su ponovili večeras. Nekadašnji igrač vječitog rivala, a sada trener Lokomotive, Saša Obradović, takođe je pogođen tvrdim predmetom. Proslavljeni reprezentativac nastavio je da dvodi ekipu, pošto je sporni predmet predao delegatu.“

“Plus 11” u šestom minutu

Ovakav epilog nije se dao naslutiti nakon uvodnih nekoliko minuta. Domaćin je, kao i tokom većeg dijela kampanje, igrao dobro u napadu. A ovog puta je i odbrana bila više nego solidna. Rezultat toga je solidnih “plus sedam”, koje su u 11 pogodaka prednosti uskoro pretvorili Najdžel Vilijams-Gos i Vanja Marinković. Igrao se šesti minut.

No, četa Saše Obradovića nije slučajno lider grupe C. Ekspresno je odgovorila trojkama Džoa Reglanda i Pavela Antipova. Potom je Dmitri Kulagin “vezao” pet pogodaka i potpuno vratio svoj tim u igru. Na kraju prvog kvartala na semaforu je pisalo 24:21.

Partizan je do sredine druge dionice uspijevao da ostane u “plusu”. Nakon koševa Patrika Milera bilo je 34:29. A onda su Lokosi ubacili u brzinu više. Mardi Kolins, Trevor Lejsi, Rajan Brekhof, te pomenuti Regland kreirali su seriju 9:0 kojom su gosti preuzeli vođstvo. Izabranici Miroslava Nikolića smogli su snage da uzvrate i povedu 39:38. No, na velikom odmoru Lokomotiva je bila ta koja je vodila (41:39).

Umor učinio svoje u finišu

“Crno-bijeli” su u trećem periodu bili ravnopravan rival punih sedam i po minuta, nakon kojih je rezultat bio u egalu, 56:56. Međutim, umorni domaćin, koji je samo 48 sati ranije igrao vječiti derbi protiv Crvene zvezde, do kraja nije uspio da isprati tempo favorita.

Rusi su na posljednjem predahu vodili 63:57, a nakon tri minuta i šest sekundi igre u četvrtom kvartalu izgradili su i dvocifrenu prednost (75:64). Time su udarili temelje pobjede koja do kraja nije dovedena u potanje, iako su Beograđani u dva navrata prišli na “minus četiri” (74:78, 77:81).

Partizan u narednoj rundi, koja je na programu 14. novembra, dočekuju Albu.