Фудбалска прича стала у 60 секунди

Младост је у суботњој утакмици 25. кола Регионалне лиге РС – група Запад, доживјела још један пораз на домаћем терену, овог пута били су бољи гости из Бања луке, екипа Карановца, која је славила резултатом 0:2. Утакмица је имала пуно већи такмичарски значај за госте, али је Младост одиграла веома одговорно и дисциплиновано свих 90. минута, иако у екипи нису наступила тројица стандардних првотимаца Кршић, Ступар и Ђаковић. Довољан је био само један минут деконцентрације и пораз је био неминован. Прву праву прилику видјели смо у 17. минуту када је послије прекида лопту главом ка голу Бијелића упутио капитен домаћих Вученовић, али се на путу ка мрежи испријечила пречка и резултат се није промјенио. Друго полувријеме доноси већ на самом почетку велика узбуђења и рјешење ове утакмице. У 49. минуту центаршут Станаревића, сретно и спретно користи Бабић који је био највиши у скоку и раменом шаље лопту иза леђа немоћног Кутића за вођство од 0:1. Само што је лопта кренула са центра, „леден туш“ за домаће играче и навијаче, Грујић користи грешку Дрљаче и креће у муњевиту контру коју завршава са прецизном асистенцијом ка Анђелићу који рутински са неких десет метара погађа за коначних 0:2. Карановац је са ова три бода заузео послије 25. кола лидерску позицију на табели. Младост се након овог кола налази на седмом мјесту са 31 освојеним бодом. У наредном 26. колу Младост гостује екипи ФК „Напријед“ из Бања Луке. В.Ђ.

ФК“ Младост“ – ФК „Карановац“ 0:2 (0:0)
Стадион: Младости, Гледалаца: 100, Судија: Блаженко Торбица, Помоћници: Миран Колар и Срђан Башић, Делегат: Јасмин Шепић, Стријелци: Никола Бабић 49. мин., Небојша Анђелић 50. мин. (ФК „Карановац “). Жути картони: Даниел Трифковић, Радослав Дрљача, Бењамин Радивојевић, Младен Ђукић (ФК „Младост“), Срађан Дуцановић, Немања Рачић, Милан Бојиновић (ФК „Карановац“).
ФК МЛАДОСТ: Кутић, Трифковић, М. Тепић ( од 83. мин. Хибић), Вученовић (од 75. мин. Јанковић), Хаџиселимовић, А.Тепић (од 67.мин. Ђекановић), Ђукић, Мушановић, Јурић,Дрљача, Радивојевић.
ФК “КАРАНОВАЦ“: Бијелић, Лукајић, Дуцановић, Алексић (од 70. мин. Бојић), Анђелић (од 88. мин. Којадиновић), Бабић, Грујић, Рачић, Вујичић, Станаревић, Бојиновић (од 92. мин. Рацић).