Котор Варош има новог прволигаша

Синошњом убједљивом побједом резултатом 7:4, над екипом прњаврског Обилића, футсалери Котор Вароша су обезбиједили прво мјесто на табели друголигашког футсал првенства и пласман у Прву лигу Републике Српске. Утакмицу коју су обиљежили преокрети и атрактивне футсал мајсторије, боље је отворио домаћин и голом у другом минуту свог најбољег играча и стријелца ове сезоне Татара дошао у рано вођство од 1:0. Гости узвраћају у 13. минути и преко Ковача изједначују на 1:1. Котор Варош муњевито узвраћа и у истом минуту Жарић доводи своју екипу у ново вођство од 2:1, са којим се и отишло на одмор. У другом полувремену виђена је права голеада. Гости до потпуног преокрета долазе у 27. минуту, головима Мандића и Ковачевића за 2:3. Потом креће фуриозна серија Которварошана, коју већ у 28. минуту започиње капитен Недић, 3:3, а затим настављају редом Татар (32), Ђукић (34), и Крагић (34), да би тачку на „и“ ставио ветеран Ђекановић (38) за високо вођство од 7:3. Гости су до краја утакмице голом Ковача у посљедњем минуту смањили резултатски заостатак за коначних 7:4. Послије посљедњег звуждука судије Ајдера почело је и славље играча и навијача Котор Вароша. Играчи су навијачима на трибинама поклонили посебно израђене шампионске мајице као захвалност за подршку током ове сезоне.