Мушановићев пројектил одлучио комшијски дерби

У веома занимљивој и динамичној утакмици 27. кола Регионалне лиге РС – група Запад, која је јуче одиграна на стадиону Младости, которварошки фудбалери савладали су у комшијском дербију екипу Прогреса из Кнежева резултатом 2:1. Иако је Младост важила за апсолутног фаворита, гости су боље ушли у овај меч и већ у 23. минуту послије одличног дриблинга у шеснаестерцу домаћих Миљан Будић шаље лопту иза леђа Кутића за вођство од 0:1. Гости су у првом полувремену имали још неколико изгледних шанси, али их нису искористили, па су на одмор отишли са минималном предношћу. Оштра критика тренера Понорца на полувремену, пробудила је Младосташе, који су пуно агресивније и одлучније ушли у наставак меча. Такав приступ игри им се исплатио већ у 55. минуту, када је центаршут Ђукића са лијеве стране, у гол главом „поспремио“ Кршић за изједначење, 1:1. Иницијатива домаћих  је настављена и у наставку меча, а тренутак одлуке се десио у 81. минуту, када је Мушановић упутио снажан и прецизан шут са двадестак метара, чудна путања лопте преварила је данас несигурног голмана гостију Дукића и завршила у голу за коначних 2:1. Младост у наредном 28. колу путује у Приједор гдје ће снаге одмјерити са домаћом Гомјеницом. В.Ђ.

ФК“ Младост“ – ФК „Прогрес“  2:1 (0:1)

Стадион: Младости,  Гледалаца: 50,  Судија: Милан Кукрика, Помоћници: Никола Тадић и Игор Балаћ,  Делегат: Дејан Шипка,  Стријелци: Стефан Кршић 55. минут, Енис Мушановић 81. минут (ФК „Младост“), Миљан Будић 23. минут (ФК „Прогрес“), Жути картон: Милош Тепић( ФК „Младост“).

ФК МЛАДОСТ: Кутић, Ђурић, Хаџиселимовић, Јанковић (од 66. мин. Дрљача) , М. Тепић, Ђукић,  Мушановић, Радивојевић (од 74. мин. Јурић), Кршић, Ступар, Ђаковић.

ФК „Прогрес“: Дукић, С. Вуковић, Проле, Д. Вуковић, Бунић, М. Будић, П. Будић, Вучић, Марјановић, Алексић, Милановић.