ПСГ савладао Манчестер јунајтед и дошао на корак до пласмана у четвртфинале

У првој утакмици осмине финала Лиге првака, ПСГ је на Олд Трафорду побиједио Манчестер јуњатед резултатом 2:0, док је Рома савладала Порто резултатом 2:1.

Први на мечу запријетили су гости, када је у 6. минути Анхел ди Марија (Ангел Ди Мариа) примио пас на рубу шеснаестерца и шутирао али је лопта прошла мало поред десне стативе. Три минуте касније узвратили су и домаћини. Маркус Рашфорд (Марцус Расхфорд) је шутирао из незгодне позиције, али је голман гостију Ђанлуиђи Буфон (Гианлуиги Буффон) извадио лопту из десних рашљи.

У 16. минути Пол Погба (Паул) имао је полуприлику, али је поново Буфон добро реагирао. У 28. минути велику прилику за ПСГ имао је Килијан Мбапе (Кyлиан Мбаппе) када је дочекао центаршут у шеснаестерцу и шутирао, али је лопта отишла мало поред стативе. У 43. минути Виктор Линделоф (Вицтор) је снажно шутирао с руба шеснаестерца, али је лопта отишла десно од гола.

Прилику да промјени резултат имао је Дани Алвеш (Алвес) из слободња у другој минути судијске надокнаде првог дијела, али е лопта прошла пар центиметара изнад пречке и на одмор се отишло без голова.

На почетку другог дијела гости из Париза заиграли су много боље, што им се исплатило у 53. минути Ди Марија је одлично убацио из корнера, а лопту је дочекао Преснел Кимпембе, те из близине прецизно забио под пречку за 1:0.

Седам минута касније, услиједио је нови шок за домаће навијаче. Анхел ди Марија је додао Мбапеу, а Француз је без већих проблема из близине погодио мрежу домаћина за 2:0.

У 63. минути Мбапе је прошао је све до голмана, те шутирао по средини гола, али му је Де Хеа ( Де Геа) успио одбранити шут. До краја меча није било промјене резултата и париски тим је с овим резултатом дошао на корак до пласмана у четвртфинале. Треба рећи да су домаћи меч завршили са десеторицом играча, пошто је у 90. минути Погба зарадио други жути картон.