Тијесна побједа рукометаша у драматичној завршници

Послије узбудљиве и неизвјесне завршнице меча, рукометаши Котор Вароша су синоћ у утакмици 12. кола Прве лиге Републике Српске, у которварошкој спортској дворани савладали екипу бањалучке Младости резултатом 26:25, на полувремену је било 17:11. Наши рукометаши су одлично одиграли први дио сусрета и до максималне предности дошли у 26. минуту када је на семафору стајао резултат 16:8. У другом полувремену се очекивало да домаћин рутински приведе утакмицу крају, али тако нису мислили гости из Бања Луке који већ након седам минута у наставку смањују предност на само два гола заостатка (18:16). У наставку сусрета гледали смо резултатске серије час на једној, час на другој страни. Да је утакмица рјешена учинило се у 53. минуту када наш тим долази до +4 (24:20). До краја меча гости су „стисли гас“, али то је било довољно само за частан пораз од једног гола разлике. У редовима домаћих најефикаснији су били Раљић са 8 и Јурић са 6 постигнутих погодака. Овај сусрет је протекао у знаку хуманитарне акције за лијечење тешко обољеле дјевојчице из Бања Луке , Софије Мићевић.