„Тројка“ Младосташа за крај полусезоне

У недјељној утакмици посљедњег јесењег кола Регионалне лиге РС – група Запад, фудбалери которварошке Младости савладали су на свом терену екипу Брда из Хамбарина са убједљивих 3:0, и на тај начин поправили утисак из ове полусезоне, током које су играли у ритму „топло-хладно“. У квалитетној утакмици са пуно ритма, Младосташи су уложили много труда да сломе отпор веома добрих гостију. Резултат од 3:0 можда јесте превисок, али је побједа Младости и више него заслужена. Младост је одлично отворила утакмицу и већ у седмом минуту Кршић са неких десетак метара искоса са лијеве стране шаље лопту испод немоћног голмана гостију Чаушевића за вођство од 1:0., што је и био резултат првог полувремена. У другом дијелу видјели смо пуно агресивније госте, који већ у првом нападу стварају стопостотну прилику, али Кутић чудесном интервенцијом спријечава изједначење и трасира пут својој екипи до нова три бода. Да ће бодови остати у Котор Варошу било је јасно у 82. минуту, када је улогу асистента преузео Кршић и упослио добро постављеног Ступара који погађа за 2:0. Тачку на ову утакмицу поставио је резервиста Радивојевић, који је искористио указану шансу и у 90. минуту у маниру расног центарфора погодио за коначних 3:0. Младост је јесењу сезону завршила на петом мјесту са 22 освојена бода, колико има и четвртопласирана екипа кнежевског Прогреса. Јесењи првак је екипа Дубрава из Градишке са 34 освојена бода. Првенство се наставља у марту 2017. године, када ће Младост у Котор Варошу дочекати екипу бањалучког Лауша.

ФК „Младост“ – ФК „Брдо“  1:0 (3:0)

Стадион: ФК Младост,  Гледалаца: 50,  Судија: Владимир Анчић, Помоћници: Славиша Јованић и Мирко Војводић,  Делегат: Зоран Петровић,  Стријелци: мин., Стефан Кршић 7. мин., Немања Ступар 82. мин., Бењамин Радивојевић 90. мин. (ФК Младост), Жути картони: Немања Ступар (ФК „Младост“), Харис Калтак, Бесим Ибричић ( ФК Брдо).

ФК „МЛАДОСТ“: Кутић, Жарић, Ђукић, Вученовић, Јанковић, М. Тепић, Кршић (од 89. мин. Муждекић), Јурић (од 70. мин. Радивојевић), Ступар, Ђаковић, Мушановић (од 73. мин. А. Тепић).

ФК „БРДО“: Чаушевић, Мешић, Харамбашић, Боровац, Ђуг, Миљевић,Хаџимуратовић, Калтак, Алексић, Грбић (од 87. мин. Каруповић), Ибричић.