У фуриозном финишу Татар и Недић „срушили“ Градишку

Синоћ су футсалери Котор Вароша у више него драматичној првој утакмици наставка футсал Првенства Републике Српске на друголигашком Западу у которварошкој спортској дворани савладали екипу КМФ Градишка резултатом 5:4. Наши фудбалери су у ову утакмицу ушли као апсолутни фаворити, али гости нису дошли у Котор Варош са бијелом заставом. Тек у 12. минуту голом Насмира Хибића домаћин је сломио отпор жилавих гостију, за вођство од 1:0. Гости до изједначења долазе четири минута касније када контру гостију у гол претвара Анић за 1:1, што је и био резултат првог полувремена.

Да ће друго полувријеме донијети много узбуђења најавио је капитен Недић који већ у десетој секунди наставка утакмице погађа за 2:1. Кодић већ у слиједећем нападу гостима доноси изједначење, 2:2. Глигић у 25. минуту поново доноси минималну предност домаћинима, на семафору је стајало 3:2. Кодић се у 34. минуту поново потрудио да ствари врати на нулу, 3:3. До потпуног преокрета гости долазе четири минута прије краја, када Бехара погађа за 3:4, и прво вођство Градишке. Сви у дворани су помислили да бодови „лагано“ путују из Котор Вароша, али тако нису мислили Татар и Недић који у 36 и 37. минуту погађају мрежу немоћног Васића за нови преокрет и тешко освојена три бода на старту другог дијела првенства.

Овом побједом Котор Варош је задржао лидерску позицију на табели. Наредну утакмицу футсалери Котор Вароша играју у недјељу, 12. фебруара од 15 часова, када ће их у бањалучкој дворани Борик дочекати у оквиру осмог кола, екипа Старчевице.