Обеликс сигурно до полуфинала

Прошлогодишњи освајач 39. традиционалног турнира у малом фудбалу „Борик 2015“, екипа Пекаре „Обеликс“, се након сјајне игре цијеле екипе, на челу са троструким стријелцем Огњеном Ђаковићем, пласирала у полуфинале, побједивши екипу „Еурохерц осигурања“ резултатом 4:2. Противник је боље отворио утакмицу, неопрезност Синише Ђаковића пред својим голом, искористио је Вуковић, и у 8. минуту довео своју екипу у вођство од 0:1. Шампиона није збунио рано примљен погодак, одговор је стигао у 14. минуту, полуконтру је „повукао“ Жарић, затим упослио Огњена Ђаковића, који прецизним ударцем са десет метара прецизно погађа за изједначење. Почетак другог полувремена припада нашим фудбалерима. Уласком Дрљаче игра Обеликса добија још на темпу, он је у 23. минуту изашао сам пред противничког голмана, потом несебично асистирао Огњену Ђаковићу, који погађа за 2:1. У 29. минуту велику грешку противничке одбране користи поново Огњен Ђаковић, и својим трећим голом доводи Обеликс у предност од 3:1. Није се дуго чекало на још један погодак наших фудбалера, течну акцију Обеликса, завршио је Синиша Ђаковић за убједљивих 4:1. Гости су до краја меча, само ублажили пораз, голом Станивука у 35. минуту, за коначних 4:2. У полуфиналу, које је на програму вечерас од 20:40, Пекара „Обеликс“ се састаје са екипом „Максима трејд“, која је у групној фази била боља од наше екипе, и ово је прилика за реванш. За „Максиму трејд“ наступају мајстори малог фудбала Малчић и Лукендић, као и Крунић, бивши играч бањалучког Борца. Велико појачање у полуфиналном дуелеу за нашу екипу биће Обрен Цвијановић. Пионирска екипа Пекаре „Обеликс“, такође се пласирала у полуфинале, гдје ће вечерас од 17:20, одмјерити снаге са екипoм „Њукоси“ из Доњих Вијачана. В.Ђ.