ЏУДИСТИ ИЗВАНРЕДНИ НА ТУРНИРУ У ПРИЈЕДОРУ

На десетом међународном џудо турниру ,,Куп Приједора 2022″ одржаном за викенд у Градској спортској дворани ,,Младост“ у Приједору, ове године учешће је узело 515 такмичара и такмичарки из 26 клубова Босне и Херцеговине, Словеније, Хрватске и Србије.

Испред клуба из Котор Вароша наступило је 32-двоје такмичара и такмичарки и то 1 млађи полетарац, 4 полетарца, 2 полетарке, 6 млађих дјечака, 2 старија дјечака, 3 старије дјевојчице, 11 кадета, 2 кадеткиње и 1 сениор.

Которварошани су укупно освојили 26 медаља од чега 10 златних, 2 сребрене и 14 бронзаних медаља, и треће мјесто у свеукупном пласману.

14. Сандра Кузмић, кадеткиња до 63кг

,,На ово такмичење укључио сам и 13 новх чланова којима је ово био први наступ у спортској каријери, и за дивно чудо од њих 13, 8 је освојило медаље и то 2 златне и 6 бронзаних, што је заиста обећавајуће. Освајањем ових медаља, на досадашњих 8 наступа у овој години наши такмичари и такмичарке освојили су укупно 49 медаља од чега 17 златних, 6 сребрених и 26 бронзаних“- изјавио је тренер Џудо клуба ,,Младост“ Котор Варош Сејдо Татар.