Финиш опет кобан за Младост

У дербију 5. кола Регионалне лиге РС – група Запад, фудбалери которварошке Младости поражени су на суботњем гостовању у Кнежеву од тренутног лидера првенства екипе ФК „Прогрес“ резултатом 4:1. Висок пораз сигурно не одаје праву слику која је виђена на терену. Као и у прошлом колу против Слоге Дипо, Младост је дошла прва до предности кад је Кршић је у 17. минуту искористио одличан центаршут Ђукића и погодио за вођство од 0:1, што је и био резултат првог полувремена. Младост је зналачки чувала предност све до самог финиша утакмице, када смо видјели велики преокрет у режији судије Тадића и помоћника који су у 80. минуту поништили чист погодак Младости, због непостојећег офсајда, али и нешто лошије игре нашег тима. Преокрет је најавио изједначујућим голом Миљан Будић у 72. минуту, да би пет минута касније Ђукарић довео домаћина у вођство од 2:1. Са два поготка у 82 и 89. минуту „тачку на и“ ставио је Вучић за коначних 4:1. Младост се тренутно налази на трећем мјесту првенствене табеле са 9 освојених бодова, и у слиједећем колу, наредног викенда наши фудбалери путују у Бања Луку гдје ће се на другом узастопном гостовању састати са екипом Карановца.

ФК „Прогрес“ – ФК „Младост“ 4:1 (0:1)

Стадион: ФК „Прогрес“. Гледалаца: 100. Главни судија: Никола Тадић (БЛ). Помоћници: Живко Марковић (БЛ) и Александар Милаковић (БЛ). Делегат: Владимир Грабовица (БЛ). Стрелци: М. Будић 72. мин., Ђукарић 77. мин., Вучић 82 и 89. мин. (ФК „Прогрес), Кршић 17. мин. (ФК „Младост“).  Жути картони: Обрад Стојановић, Миљан Будић, Оливер Марковић (ФК „Прогрес“), Лале Башић, Мирослав Недић, Младен Ђукић ( ФК „Младост“).

ФК „Прогрес“: Марјановић, Стојановић, Д. Вучић, Вуковић, Верић,  (од 67. мин. Вукман), М. Будић, П. Будић (од 58. мин. Марковић), Ђукарић (од 88. мин. Дукић), Марјановић, Љубоја, Алексић.

ФК „Младост“: Кутић, Башић, Јурић (од 83. мин. Дрљача), Вученовић, Хаџиселимовић, Тепић, Кршић, Ђаковић ( од 80. мин. А. Тепић), Недић. Ђукић, Ступар.