Комшијски дерби припао Челинчанима

Фудбалери которварошке Младости јуче су на гостовању у Челинцу поражени од истоименог домаћина резултатом 3:1, у оквиру 10. кола Регионалне лиге РС –група Запад . Први су до гола стигли Младосташи у 40. минуту, када је одличан шут Мушановића са неких 20 метара завршио иза леђа немоћног голмана гостију Модића за вођство од 0:1. Домаћин је брзо повезао редове и у самом финишу првог дијела преко Дарија Кнежевића дошао до изједначења. Резултатом 1:1 се и завршило прво полувријеме. Младост је у другом полувремену остала без голмана Кутића који се повриједио, између статива је стао резервни чувар мреже Дураковић. Челинац до вођства од 2:1 долази у 51. минуту, када је досуђени једанаестерац у погодак претворио Спасојевић. Да ће бодови остати у Челинцу било је јасно у 83. минуту када је Дураковића савладао Дејан Кнежевић за коначних 3:1.  Младост се послије 10 одиграних кола налази на четвртом мјесту првенствене табеле са 16 освојених бодова, седам мање од лидера првенства екипе Дубрава из Градишке, која наредног викенда гостује у Котор Варошу у дербију 11. кола.

ФК „ЧЕЛИНАЦ“ – ФК „МЛАДОСТ“ 3:1 (1:1)
Стадион: ФК „Челинац“, Гледалаца: 150, Судија: Владимир Анчић , Помоћници: Зоран Анчић и Срђан Радуловић, Делегат: Александар Гојић. Стријелци: Даријо Кнежевић  45. мин. Бобан Спасојевић 51. мин. (пен), Дејан Кнежевић 83.мин. (ФК Челинац), Енис Мушановић 54. мин. (ФК Младост), Жути картони: Илић, Де. Кнежевић (ФК Челинац),Ђукић, Башић, Тепић, Јанковић. (ФК Младост).

ФК“ЧЕЛИНАЦ“: Модић, Столић, Да. Кнежевић, Ал. Матерић, Јо. Матерић, Де. Кнежевић, Џомбић ( од 84.мин. Поповић), Томић (од 76.мин. Радић), Спасојевић, Илић, Винџановић.

ФК МЛАДОСТ: Кутић (од 46.мин. Дураковић), Башић, Јанковић,  Вученовић, А.Тепић, Хаџиселимовић (од 65.мин. Јурић) , Ђукић, Ступар, Кршић,Ђаковић (од 76.мин. Радивојевић), Мушановић.