„Kotor Varoš 2017“: Naša kafanica i AO „Sloga“ trijumfalno do osmine finala

Večeras su na 50, jubilarnom Turniru u malom fudbalu „Kotor Varoš 2017“, pred prepunim tribinama igrališta kod „Radničkog univerziteta“, odigrane utakmice u okviru grupa „E“ i „F“. Do prvog mjesta u „E“ grupi nadmoćno je došla ekipa „Naša kafanica 90 god. Mladosti“, koja je u oba susreta zabilježila ubjedljive pobjede i sa vrha tabele se plasirala u osminu finala. Uzbudljiva utakmica je viđena u direktnoj borbi za drugo mjesto u ovoj grupi.  Poslije prvog poluvremena čelinačka ekipa Marketi „AS“ je vodila sa 1:0, protiv ekipe „Plava ptica“, i bila puno bliža nastavku takmičenja na turniru, ali da tako ne bude pobrinuo se mladi Srđan Jurić koji je sa dva prekrasna pogotka odveo svoju ekipu među 16 najboljih i do trijumfa od 2:1. Puno uzbuđenja je viđeno i u grupi „F“ koja je po kvalitetu ekipa bila jako ujednačena. Sa prvog mjesta se u osminu finala plasirala ekipa AO „Sloga“ zahvaljujući boljem izvođenju penala u međusobnom susretu sa ekipom AS „Džomba“/AO“Gavrić i ubjedljivom pobjedom u odlučujućem meču sa ekipom Grabovice. Do drugog mjesta u grupi došla je ekipa AS „Džomba“/AO“Gavrić savladavši ekipu Grabovice rezultatom 4:0.

Rezultati utakmica:
Naša kafanica 90. godina Mladosti – Plava ptica 3:1
AS „Džomba“/AO „Gavrić“ – Grabovica 4:0
Naša kafanica 90. godina Mladosti – Marketi „AS“ Čelinac 4:0
AS „Džomba“/AO „Gavrić“ – AO „Sloga“ 1:1 (pen. 1:2)
Marketi „AS“ Čelinac – Plava ptica 1:2
Grabovica – AO „Sloga“ 1:4

Turnir se nastavlja sutra, utakmicama u okviru grupa „C“ i „D“.

21:30 D2 Osiguranje Aura – D3 Mladi SDS-a

Organizator turnira je JU „Centar za kulturu, sport i informisanje“ Kotor Varoš uz podršku generalnog pokrovitelja turnira Opštine Kotor Varoš. Generalni sponzor turnira je „Kvimpeks d.o.o.“, dok je sponzor večerašnje nagradne igre za posjetioce turnira bio Bor Petrol.