Kotorvaroški džudisti iz Prijedora donijeli 26 medalja

U organizaciji Džudo kluba “Prijedor”, proteklog vikenda održan je  5. međunarodni turnir „Kup Prijedora 2017“, na kojem je učestvovalo 330 takmičara i takmičarki iz 26 klubova iz BiH, Hrvatske i Grčke.

Ispred Džudo kluba “Mladost” nastupilo je 30 takmičara koji su osvojili rekordnih 26 medalja od čega: 9 zlatnih, 10 srebrenih i 7 bronzanih.

Zlatne medalje osvojili su: Anja Smiljić, Darija Danilović, Goran Čupić, Nikola Jeftimir, Stefan Pejaković, Marijana Buzić, Sara Marić, Vanda Popović i Dragana Savanović.

Srebrenim medaljama okitili su se: Lara Višnjić, Milko Kuprešak, Vladan Trkulja, Marko Zvjerac, Djordje Božić, Maja Popović, Selena Varošić, Dragana Petrović, Mladen Jokanović i Dragica Bibić.

Bronzane medalje osvojili su: Miloš Smiljić, Kristijan Višnjić, Dajana Dragojević, Anastasija Milić, Andrej Brljić, Milan Tešić i Olja Čupić.

Trener Džudo kluba “Mladost”,  Sejdo Tatar  istakao je da je veoma zadovoljan sa ostvarenim rezultatima.

“S obzirom da od 30 naših predstavnika samo četvoro nije osvojilo medalje, te da smo sa 57 bodova bili najuspješniji na ovom turniru zbog čega smo osvojili i poseban pehar kao najuspješniji klub, sa ostvarenim rezultatima sam veoma zadovoljan”, rekao je Tatar.

Osvajanjem ovih medalja na dosadašnjim nastupima u ovoj godini kotorvaroški džudisti osvojili su ukupno 59 medalja od čega: 14 zlatnih, 23 srebrene i 22 bronzane medalje.