Младосташи „прескочили“ Брдо

Младост се са незгодног гостовања у Приједору, вратила протеклог викенда кући са освојена три бода. У оквиру седмог кола Регионалне лиге РС- група Запад, савладана је екипа ФК Брдо, са минималних, али вриједних 0:1. Током цијелог сусрета которварошани су доминирали тереном и стварали шансе. Одлучујући погодак постигнут је у 56. минуту, када је Александар Тепић искористио асистенцију свог презименјака Милоша, преварио гостујућег штопера и након тога рутински послао лопту иза немоћног Кардумовића за нова три бода. Поред постигнутог гола, младосташи су имали погођену пречку и још двије стопостотне шансе, што им се могло осветити, послије искључења Ступара у 78. минуту, али домаћин није имао довољно снаге и умијећа да искористи ову предност. Послије седам одиграних кола наши фудбалери заузимају шесту позицију на табели са 11 освојених бодова. Младост у наредном 8. колу поново гостује, и у Бања Луци ће се за викенд састати са екипом Жељезничара. В.Ђ.

ФК Брдо – ФК Младост 0:1 (0:0)
Стадион: Ведро поље, Гледалаца: 50, Судија: Милан Кукрика, Помоћници: Марко Ерак и Небојша Жугић, Делегат: Милан Булајић, Стријелац: Александар Тепић 56. мин., Жути картони: Шакић, С. Калтак, Ибричић ( Брдо), М. Тепић, А. Тепић, Мушановић, Ступар (Младост). Црвени картон: Ступар (Младост).

ФК МЛАДОСТ: Кутић, Башић, Вученовић(к), Хаџиселимовић , М. Тепић, А.Тепић (од 82. мин. Мушановић), Дрљача, Тешић, Ђукић, Ступар , О. Ђаковић (од 88. мин. Јурић).
ФК БРДО: Кардумовић(к), Шакић (од 41, мин. Хабибовић), Харамбашић, Каруповић, Ћуркић, Ђенадија, С. Калтак, Гредељ, Ибричић, Х. Калтак (од 75. мин. Видовић).