Мршав реми Младосташа у „режији“ помоћника Милишића

Занимљива фудбалска представа виђена је јуче на стадиону Младости. У оквиру 9. кола Регионалне лиге РС – група Запад, Младост и приједорски ФСА одиграли су нерјешено 1:1. Младост је у ову утакмицу ушла као апсолутни фаворит, али је још једном показала како се не сналази баш најбоље са папирнатим аутсајдерима. Послије кикса на домаћем терену у 4. колу када је три бода из Котор Вароша однијела Слога Дипо, бодом су се почастили и гости из Приједора. Младост је пуно боље ушла у ову утакмицу, стварала шансе, али их и промашивала, тако да је казна стигла у 39. минуту када је Рунић искоса са лијеве стране ухватио волеј и смјестио лопту иза леђа немоћног Кутића за 0:1. Друго полувријеме Младост почиње у још офанзивнијем саставу, штопера Јанковића замијенио је офанзивни везиста Мушановић, и Младост је кренула у тоталну офанзиву. Шансе су редале, али и промашивале, посебно су били индиспонирани нападачи домаћих Јурић и Кршић, који су у претходним колима решетали противничке мреже, али је јуче изгледа муниције понестало. Да надокнади голгетерски учинак својих саиграча, побринуо се капитен Вученовић, који је послије корнера у 54. минути био највиши у скоку и погодио за изједначење. Један од кључних тренутака утакмице десио се у 75. минуту утакмице, када је послије корнера лопта на другој стативи дошла до усамљеног Кршића, који погађа небрањену мрежу. Али онда слиједи необјашњива одлука помоћника Милишића, који сигнализира офсајд позицију Кршића, коју је само он на стадиону видио. Главни судија Симић уважио је одлуку свог помоћника, и бод је „лагано“ отишао пут Приједора. Младост наредног викенда путује у сусједни Челинац, гдје ће се у оквиру 10. кола састати у комшијском дербију са истоименим домаћином.

ФК МЛАДОСТ“ – ФК „ФСА“ 1:1 (0:1)
Стадион: Младости, Гледалаца: 50, Судија: Милан Симић (Крупа на Врбасу) , Помоћници: Тања Рачић и Аранђел Милишић (обоје из Бања Луке), Делегат: Јовица Којић (Бања Лука). Стријелци: Игор Вученовић 54. мин. (Младост), Илија Рунић у 39. мин (ФСА). Жути картони: Недић, Кутић(Младост), Галоња (ФСА).

ФК МЛАДОСТ: Кутић, Башић, Јанковић(од 46. мин. Мушановић),  Вученовић, Недић, А.Тепић (од 84. мин. Хаџиселимовић ), Ђукић, Ступар, Кршић,Ђаковић (од 79. мин. Радивојевић), Јурић.

ФК“ФСА“: Милинковић, Речевић, Галоња, Билаковић, Чачић, Рунић, Микић, Стевић, Мршић, Шорга, Дошеновић.