Оборен рекорд из 2016 – Србија освојила 9 медаља у Токију

Олимпијски пламен је угашен, што је означило крај Олимпијских игара у Токију. После 16 дана, завршене су 32. Олимпијске игре на којима је Србија освојила девет медаља и тиме оборила рекорд из 2016. године на Олимпијским играма у Рио де Жанеиру.

Након одлагања од годину дана, због пандемије корона вируса, Игре су упркос рестриктивним мерама и без публике успешно завршене, а за медаље у различитим спортовима надметало се више од 11.000 спортиста из целог света.

Олимпијски тим Србије са Игара у Токију враћа се са девет освојених медаља – три златне, једном сребном и пет бронзаних, чиме је одборен досадашњи рекорд од осам са претходних ОИ у Рио де Жанеиру. Са билансом медаља 3-1-5, Србија је заузела 28. место на Олимпијским играма у Токију.

Теквондискиња Милица Мандић окитила се златном медаљом и тако поновила успех из Лондона 2012. Највећи успех у каријери у Токију је остварила и каратисткиња Јована Прековић.

ЗЛАТНЕ МИЛИЦА И ЈОВАНА

Женска одбојкашка репрезентација Србије освојила је бронзану медаљу на Олимпијским играма у Токију, пошто је у мечу за треће место победила Јужну Kореју са 3:0, по сетовима 25:18, 25:15, 25:15. Тијана Бошкович проглашена је за најбољег коректора на Олимпијским играма у Токију.

OДБОЈКАШИЦЕ ОСВОЈИЛЕ БРОНЗУ

У финалу олимпијског турнира ватерполиста у Токију Србија је побиједила Грчку резултатом 13:10 (6:3, 2:4, 2:2, 3:1). Након злата ватерполиста, олимпијски тим Србије дошао је до укупно девет медаља на Играма у Токију и оборио досадашњи рекорд од осам са претходних Игара у Рио де Јанеиру.

ЗЛАТО ЗА ВАТЕРПОЛИСТЕ

Стријелац Дамир Микец је донио Србији прву медаљу на овогодишњим Олимпијским играма и то сребрног сјаја. Тридесетседмогодишњи Микец је у дисциплини ваздушни пиштољ 10 метара освојио друго мјесто са укупно погођених 237,9 кругова у финалу.

БРОНЗА ЗА ДАМИРА

Српски баскеташи нису имали пораз у групама и са седам узастопних победа дошли су у полуфинале. Русија је у среду ујутру била боља резултатом 21:10 и Србија је са управо тих 21:10 победила Белгију и освојила бронзу у Токију.

БРОНЗА ЗА БАСКЕТАШЕ

Репрезентативка Србије у теквондоу Тијана Богдановић освојила је бронзану медаљу у категорији до 49 килограма, пошто је победила Мију Јамаду из Јапана са 20:6.

БРОНЗА ЗА ТИЈАНУ

Зураби Датунашвили освојио је бронзану медаљу за Србију у рвању грчко-римским стилом до 87 килограма. Српски рвач је у репасажу за бронзу победио хрватског борца Ивана Хуклека резултатом 6:1. Одлично је почео борбу Датунашвили, са три узастопна бацања у једном хватању којима је експресно повео са 6:0. Ту предност је сачувао до краја одличном дефанзивом, не оставивши никакву шансу Хрвату. Хуклек јесте добио један бод због пасивности Датунашвилија, али није успео да искористи партер и борба је убрзо била готова.

Српски репрезентативац у стрељаштву Миленко Себић освојио је данас бронзану медаљу у дисциплини малокалибарска пушка тростав на Олимпијским играма у Токију.

СРЕБРО ЗА МИЛЕНКА

Женска кошаркашка репрезентација Србије доживела је пораз од селекције Француске резултатом 91:76 и тиме остала без медаље на Олимпијским играма у Токију. Након ове утакмице, како су најавиле, од репрезентације се опраштају Соња Васић и капитен Јелена Брукс. Најефикаснија кошаркашица Србије била је Ивон Андерсон са 24 постигнута поена, а следила је Јелена Брукс са 14. Ове две екипе састале су се пре нешто више од месец дана у финалу Европског првенства, када је селекција Србије однела убедљиву победу и тиме стигла на кров Европе.