Rukometaši Kotor Varoša bolji od Borca

Kotorvaroški rukometaši savladali su večeras ekipu ORK Borac na gostovanju u Banjaluci 30:27 (17:15) u 17. kolu Prve lige RS.

Pobjeda protiv filijale najslavnijeg rukometnog kluba u BiH ostvarena je u neizvjesnoj završnici u kojoj je Kotor Varoš napravio seriju 4:1 i došao do devetog trijumfa u ovoj sezoni. Kotorvarošani su odlično otvorili utakmicu i brzo poveli 6:2, ali je Borac konstantno hvatao priključak i do poluvremena smanjio zaostatak na dva gola.

Početak drugog poluvremena pripada Banjalučanima koji poslije pet minuta igre stižu do prvog izjednačenja 18:18. Naši rukometaši odbijaju napad i novom dobrom serijom u 42. minutu vraćaju četiri gola prednosti (23:19). Uslijedio je, međutim, novi povratak Borca koji osam minuta do kraja utakmice dolazi u egal. Finiš je, ipak, pripao Kotorvarošanima koji zasluženo stižu dovrijedne pobjede u borbi za gornji dio tabele.

Naš tim su do pobjede predvodili Bojan Marković sa devet i Miloš Sakan sa sedam golova, dok je na golu briljirao Boriša Eskić, koji je upisao 20 odbrana.

KOTOR VAROŠ: Eskić, Jovičić, Maksimović, Radić 5, Pejakovi, N. Sakan, M. Sakan 7, Žarić 5, Joldžić, G. Marković 1, Gatić 1, B. Marković 9, Stojanović 2.