У Бањалуци отворене нове амбуланте Института „Др Мирослав Зотовић“

Институт за физикалну медицину, рехабилитацију и ортопедску хирургију „Др Мирослав Зотовић“ отворио је данас нове амбуланте за физикалну терапију за одрасле и дјецу у бањалучком насељу Парк, којима проширују своје капацитете и пацијентима приближавају услугу амбулантне физикалне терапије.

Амбуланте су свечано отворили министар здравља и социјалне заштите Републике Српске Ален Шеранић и директор Института Горан Талић.

Министар Ален Шеранић честитао је Институту „Др Мирослав Зотовић“ за успјешно реализован пројекат, за који је рекао да је велика ствар за све пацијенте који имају потребу за амбулантном терапијом, било да су одрасли или дјеца.

Он је истакао да је веома значајно што је Институт ослушкивао потребе пацијената и отворио објекат у насељу Парк, па су његове услуге сада доступније на том подручју будући да су остали објекти у Трапистима.

„Одређене административне процедуре завршићемо заједно, тако да се надамо да ће са почетком нове године овај објекат стартовати у пуном капацитету“, рекао је Шеранић.

Директор Института Горан Талић изјавио је  да ће амбулантни простори у граду олакшати приступ пацијентима и значајно смањити листе чекања, као и да ће бити издвојен простор за дјецу.

„Вриједност ове инвестиције је пет милиона КМ, а финансирана је из властитих средстава. Простор је врхунски урађен, опрема исто тако, тако да мислим да ће пацијенти бити задовољни, биће им доступно и приступачно, са искусним терапеутима“, рекао је Талић.

Он је истакао да ће амбуланте у почетку радити само током прве смјене, док ће од фебруара или марта почети да ради и друга смјена.

У новој амбуланти за одрасле обављаће се специјалистички прегледи са богатом лепезом услуга физиотерапије као што су кинезитерапија, радиофреквентна терапија „индиба“, медицинска масажа, термотерапија, хидротерапија, електротерапија, те радна терапија, као и ергономска савјетовања.

У амбуланти за дјецу фокус ће бити на специјалистичким прегледима физијатра и дјечијег неуролога, те на физиотерапији за дјецу са деформитетима кичменог стуба по методи Катарине Шрот и кинезитерапији беба по концепту Бобат.

Сви медицински тимови ће активно укључивати пацијенте, дјецу и родитеље у процес физикалне терапије и рехабилитације, спроводити едукацију и мотивисање пацијената да, активним учешћем и усвајањем здравијих животних стилова, првенствено редовном физичком активношћу, допринесу свом здрављу и свеукупном благостању.