U susret Izboru najboljih sportista opštine Kotor Varoš za 2014. godinu, predstavljamo Vam Klub borilačkih sportova Kik boks –ful kontakt „Panter“ Kotor Varoš u 2014 godini

Klub borilačkih sportova Kik boks –ful kontakt „Panter“ Kotor Varoš u u 2014 godini je ostavario veoma zapažene rezultate. Ukupno 50 članova koliko broji ovaj klub borilačkih sportova, osvojili su tokom protekle 2014 godine, učestvujući na velikom broju što domaćih , što međunarodnih turnira i prvenstava, fantastičnih 380 medalja. Takmičili su se u svim rangovima, počev od državnog do svjetskog, u asocijacijama WFMC i WAKO. Bili su početkom novembra protekle godine,u kotorvaroškoj sportskoj dvorani i domaćini Evropskog prvenstva u Kik boksu i K1. Ovo prvenstvo je proteklo u znaku naših boraca, koji su osvojili 24 medalje, 10 zlatnih, 8 srebrenih i 6 bronzanih odličja. U klubu se intezivno trenira sa četiri uzrasne kategorije, kadeti, stariji kadeti, juniori i seniori. Treneri u klubu koji rade sa svim starosnim kategorijama, su Slobodan Nović i Anastasija Nović, sa trenerskim licencama WAKO (instruktor borilačkih sportova), IMAF (evropska licenca) i WFMC (svjetska licenca). Najuspješniji takmičari u protekloj godini su bili Anastasija Nović svjetska prvakinja, sa prvenstva svijeta u Umagu, koja je nastupajući za reprezentaciju BiH u super teškoj juniorskoj kategoriji, osvojila 3 zlatne medalje u disciplinama „kik-lajt“, „semi-kontakt“ i „lajt-kontakt“. Od takmičara se posebno istakao Aleksa Lazić, osvojivši dvije zlatne medalje u disciplinama„semi-kontakt“ i „lajt-kontakt“, na svjetskom prvenstvu u kik- boksu održanom u Umagu. Lazić se na Evropskom prvenstvu održanom u Kotor Varošu, okitio sa dvije zlatne medalje, u kadetskoj konkurenciji.