Uspjeh kotorvaroških džudista u Laktašima

Proteklog vikenda, u Laktašima je održan  13. Međunarodni džudo turnir „Laktaši Open 2015“. Džudo klub „Mladost“ iz Kotor Varoša je u konkurenciji 670 takmičara iz 44 kluba, ostvario veoma zapažen uspjeh. Kadetkinje našeg kluba su proglašene za najuspješnije na ovom turniru, dok su seniori i stariji pioniri osvojili treća mjesta. Od 29 naših takmičara, koliko ih je nastupilo na ovom turniru, njih 19 se okitilo medaljama. Osvojeno je 5 zlatnih, 4 srebrena i 10 bronzanih odličja. Zlatnu medalju u kategoriji do 52 kg, i priznanje za najbolju takmičarku na turniru u konkurenciji seniorki osvojila je Dragana Savanović. Najsjajnija odličja osvojili su i Drago Slavnić, mlađi pionir u kategoriji do 60 kg, stariji pionir Pavle Popović u kategoriji +73 kg, Sara Đukić, mlađa pionirka u kategoriji do 48 kg i senior Borislav Bogdanić u kategoriji do 100 kg. Srebrene medalje osvojili su, kadetkinja Olja Čupić u kategoriji do 57 kg, juniorka Andrea Kerezović u kategoriji do 70 kg, junior Obren Petrušić u kategoriji do 81 kg i senior Danijel Momić u kategoriji do 81 kg. Bronze su osvojili Vladan Trkulja u kategoriji mlađih pionira do 46 kg, Andrea Šmugović, mlađa pionirka do 52 kg, Stefan Pejaković stariji pionir +73 kg, Sara Šmugović, starija pionirka do 52 kg, Sara Marić starija pionirka +63 kg,  kadetkinja Stefana Tešanović do 57 kg, Marijana Buzić, kadetkinja do 57kg, Vanda Popović, kadetkinja do 60 kg, junior Ognjen Popović do 81 kg i Darko Danilović u senirskoj konkurenciji u kategoriji do 73 kg. Već narednog vikenda takmičari Džudo kluba „ Mladost“ nastupiće u Bijeljini na Prvenstvu Republike Srpske za kadete i kadetkinje i mlađe pionire i pionirke . V.Đ.