Варошић „уништио“ Ушће

На премијерној утакмици кошаркашког друголигашког запада кошаракаши Младости савладали су синоћ у которварошкој спортској дворани госте уз бања Луке, екипу КК Ушће, резултатом 71:69 (16:16, 26:14, 14:18, 15:21). Да ће утакмица бити неизвјесна до самог краја показала је прва четвртина у којој се играло кош за кош и која је завршила у егалу 16:16, да би у другој четвртини домаћини додали гас и другу диопницу добили са 12 поена разлике, и на одмор отишли са предношћу од 42:30. Младосташи су у самом финишу пропустили прилику да утакмицу заврше без драме, али гости нису искористили понуђене „поклоне“ Которварошана, тако да су први овосезонски бодови остали у Котор Варошу. Најефикаснији у редовима домаћих био је синоћ фантастични Варошић који је на свој конто уписао 22 поена, Бубић је постигао 12, а ефикасни су били и Филиповић и Корићанац са по десет поена.

KK „МЛАДОСТ“: Бубић 12, Варошић 22, Тепић 3, Чаушевић, Ђурић, Пејаковић 5, Ибричић 9, Kорићанац 10, Станковић, Новић, Филиповић 10.