„Жељо“ преко Котор Вароша до врха табеле

Фудбалери которварошке Младости, јуче су на свом стадиону поражени од екипе Жељезничара из Бања Луке, са убједљивих 0:3, и на тај начин прекинули низ од 5 утакмица без пораза. Нови лидер на табели Жељезничар, искористио је пораз Карановца у Дубравама, и поново запосјео врх табеле са 47 бодова, док Младост и Лијевче на петом и шестом мјесту имају по 31 бод. Младост је у овај меч ушла чак без четворице стандардних првотимаца: Вученовића, Радивојевића, Хаџиселимовића и Ђаковића, што су у овом мечу веома амбициозни гости знали да искористе. До вођства су дошли у 23. минуту преко искусног Крунића, који са 7-8 метара удаљености шаље лопту иза немоћног Кутића за 0:1. Два минута касније скоро прецртана акција Бањалучана, и опет исти исход и исти стрелац, Крунић погађа за 0:2, што је и био резултат након првог полувремена. У другом дијелу видјели смо гол младог Марковића, у 76. минуту на прави начин је искористио одличан центаршут Копање и поставио коначан резултат ове утакмице О:3. Младост је у наредном 24. колу слободна.

ФК“ Младост“ – ФК „Жељезничар“ 0:3 (0:2)
Стадион: Младости, Гледалаца: 100, Судија: Немања Алексић, Помоћници: Никола Тадић и Александар Милаковић, Делегат: Дејан Шипка, Стријелци: Бранислав Крунић 23 и 25. мин, Бојан Марковић 76. Мин (ФК „Жељезничар“). Жути картони: Милош Тепић, Александар Тепић, Енис Мушановић, Стефан Кршић, Немања Ступар (ФК „Младост“), Дарко Медић, Никола Јокановић (ФК „Жељезничар“).
ФК МЛАДОСТ: Кутић, Трифковић, Ђекановић, Јанковић, М. Тепић, А.Тепић (од 70.мин. Жутић), Ђукић, Мушановић, Јурић, Кршић, Ступар.
ФК „ЖЕЉЕЗНИЧАР“: Кукрика, Павловић, Тадић, Кевић (од 64. мин. Радусин), Медић (од 46. мин. Грковић), Марковић, Крунић, Јокановић (од 81. мин Марић), Петковић, Малинић, Копања.