Од сигурних бодова, до пораза

КМФ Котор Варош поражен је протеле недјеље, на гостовању у Љубињу, од истоимене екипе резултатом 9:6, у оквиру 9. кола, Прве футсал лиге РС.  Ношени громогласном подршком преко 400 стотине својих навијача у спортској дворани „Боровик“, домаћин је већ у 4. минуту, дошао до вођства преко Сорајића. Капитен Недић, користи асистенцију Александра Тепића и поравнава резултат на 1:1, у 6. минуту. У истом минуту домаћи преко Ђоковића, долазе до нове предности. Потом креће урагански  одговор наше екипе, која до краја полувремена, головима , Недића (14. мин.), Татара (16. мин.) и Мушановића (18. мин.) , прави резултатски преокрет, и на полувријеме одлази са предношћу од  2:4. „Сигурни“ гостујући бодови су били на видику, послије поготка Татара већ у првом минуту наставка, када је повисио резултат на 2:5. Потом слиједи необјашњив пад игре наше екипе, и Љубиње у периоду од 22 до 31. минута, головима Душана Вуковића долази до изједначења ,5:5. Потом се наши футсалери буде, прво Татар не користи казнени ударац у 34. минуту, да би два минута касније Милош Тепић, један „одбијанац“, смјестио у мрежу, за 5:6. Послије још једног неискориштеног казненог ударца Татара у 38. минуту, игра которварошана се у потпуности распала.  Френетични Љубињски навијачи, су у посљедња два минута утакмице „погурали“ своје љубимце до побједе, коју су головима овјерили Мичета (38. мин),  Сорајић (38 и 39. мин.) и Тохољ (39. мин.), за коначних 9:6. Тренер КМФ Котор Варош, Владан Ђекановић је истакао изузетно коректоно и фер понашање домаћих навијача и играча, те да је суђење требињског судијског пара Бутулија- Берак, било врхунско.  Наредне суботе 14. фебруара, КМФ Котор Варош се у оквиру 10. кола, Прве Футсал лиге РС, састаје у которварошкој спортској дворани од 18 часова, са екипом КМФ Славија из Источног Сарајева. В.Ђ.

КМФ „Љубиње“ – КМФ „Котор Варош“ 9:6 (2:4)

Спортска дворана: „Боровик“ Љубиње