Познат први противник Ђоковића на Аустралијан опену
МЕЛБУРН -Новак Ђоковић могао би да се сретне са Јаником Синером у полуфиналу овогодишњег Аустралијан опена, док се у другој половини жријеба може очекивати полуфинални дуел Карлоса Алкараза и Александра Зверева.
Први меч на турниру Ђоковић ће играти против шпанског тенисера Педра Мартинеза у Недељу 18. јануара у један час ујутру по средњеевропском времену.
Побједник меча између Ђоковића и Мартинеза играће у другом колу са бољим из дуела између Италијана Француза Теренса Атмана и Италијана Франческа Маестрелија, који је у посљедњем колу квалификација побиједио Србина Душана Лајовића 4:6, 6:4, 6:3.
Другорангирани српски тенисер Миомир Кецмановић састаће се у првом колу са Томасом Мартином Ечеверијем из Аргентине. Ривал Хамаду Међедовићу на старту Аустралијан опена биће Аргентинац Марио Навоне, док ће Ласло Ђере играти против Швајцарца Стена Вавринке.
Синер ће у првом колу турнира у Мелбурну играти против Француза Уга Гастона, док је ривал Алкаразу Аустралијанац Адам Волтон.
Титулу на Аустралијан опену брани Синер, који је био шампион 2024. и 2025. године.
Ђоковић је 10 пута у каријери освојио Аустралијан опен.
Српска тенисерка Олга Даниловић састаће се у првом колу првог гренд слем турнира сезоне са Американком Венус Вилијамс.
Најбоља тенисерка свијета Бјелорускиња Арина Сабаленка играће на старту Аустралијан опена против Тиансое Ракотоманге Рајаоне из Француске.
Титулу у женској конкуренцији брани Американка Медисон Киз, која ће у првом колу играти против Украјинке Олександре Олијникове.
Овогодишњи Аустралијан опен почиње у недјељу и трајаће до 1. фебруара.
(глассрпске)




