Чаушевић тројком „уништио“ Новограђане

Кошаркаши которварошке Младости су протеклог викенда у оквиру 9. кола Друге лиге РС – група Запад, на домаћем терену пред више од 100 гледалаца савладали госте из Новог Града екипу КК „Слобода 73“ резултатом 71:67. У веома квалитетној и узбудљивој утакмици уз подршку вјерних и бучних „Јазаваца“ виђено је низ преокрета. Гости су боље отворили утакмицу и прву четвртину ријешили у своју корист са три поена разлике. Младосташи фуриозно улазе у другу четвртину, брзо надокнађују минус, и на одмор одлазе са предношћу од 9 разлике, било је 37:26. Све је указивало на то да ће наши кошаркаши у истом ритму наставити и у наставку меча, али овог пута Новограђани добијају трећу дионицу са 12 поена разлике, и у посљедњој четвртини прелазе у вођство, које је минут и 30 секунди прије краја износило 6 поена у корист гостију. Да бодови остану у Котор Варошу побринуо се искусни Чаушевић, који тројком враћа наду домаћину у побједу, коју су на крају и извојевали захваљујући чврстој одбрани и важним скоковима у нападу, за серију од 10:0 и коначних 71:67. У наредном 10. колу Младост путује у Козарску Дубицу гдје ће се састати са домаћом „Уном“. В.Ђ.

KK „МЛАДОСТ“ – KK „СЛОБОДА 73“ 71:67 (13:16, 24:10, 16:28, 18:13)

KK „МЛАДОСТ“ : Kесић 12, Ибричић 16, Чаушевић 9, Нарић 2, Мандић 4, Kорићанац 4, Филиповић 10, Ђуровић 14, Станковић.
KK „СЛОБОДА 73“ : Маран, Војиновић 5, Дупало 19, Бероња 8, Ракић, Оџић, Драгаљевић 12, Лајшић 8, Милаш 7, Дробац, Штрбац 8.