Добојлије славиле у Котор Варошу

У веома квалитетној футсал представи, пред око 150 гледалаца у которварошкој спортској дворани, футсалери Котор Вароша поражени су у одложеној утакмици 7. кола друге футсал лиге РС – група Запад, од екипе МНК „Главица“ из Добоја резултатом 2:4. Тврд почетак утакмице није указивао на то да ћемо гледати узбудљив и добар футсал. До краја полувремена видјели смо само пар полушанси са обе старане, да би Незири у посљедњим секундама првог полувремена искористио прву праву шансу на утакмици и одвео госте из Добоја на паузу са предношћу од једног гола. Други дио почиње као и крај првог, голом гостију. Овог пута контру гостију у 22. минуту у предност од 0:2 претвара Омерчић. Домаћини након тог гола све карте бацају на напад, што им се и исплатило три минуте касније, Глигић страховитим шутем са дистанце смањује на 1:2. Два минута касније которварошани се у потпуности враћају у игру. Гужву испред гостујућег гола најбоље користи Малијевић, и са неких пола метра убацује лопту у мрежу за 2:2. Након изједначења гледали смо праву опсаду гостујућег гола, затресло се неколико пречки и статива, али лопта једноставно није хтјела у гол. И како то обично бива казна је била сурова, двије контре гостију у финишу сусрета одлучиле су коначног побједника. Прво је у 34. минуту за 2:3 погодио Рајковача, да би за коначних 2:4, у 39. минуту био прецизан Мустајбашић. Интересантно је било и на трибинама, гдје се послије неких десет година паузе поново организовала и активирала навијачка група „Јазавци“, која је током читаве утакмице давала гласну подршку нашој екипи. Послије седам одиграних кола КМФ „Котор Варош“ се налази на шестом мјесту друголигашког Запада са четири освојена бода. У наредном осмом првенственом колу наши футсалери дочекаће лидера првенства екипу КМФ „Добој“. В.Ђ.

КМФ „Котор Варош“ – МНК „Главица“ 2:4 (0:1)

Спортска дворана Котор Варош, Гледалаца: 150, Судије: Милан Доцић (БЛ), Томислав Грачанин (БЛ), Милош Ђермановоћ (Челинац), Делегат: Милан Вуксан (БЛ), Стријелци: Никша Глигић (25. мин.), Горан Малијевић (27. мин) – (КМФ „Котор Варош“), Елмар Незири (20. мин), Амар Омерчић (22. мин), Елвис Рајковача (34. мин), Недим Мустајбашић (39. мин) – (МНК“Главица“).

КМФ „Котор Варош“: Радивојевић, Кнежевић, Недић , Малијевић 1, Башић, А. Хибић, Татар , Б. Ђекановић, Вучановић, Крагић, Глигић 1.

МНК „Главица“: Буљубашић, Бегановић, Омерчић, Миљић, Бешић, Рајковача 1, Мустајбашић 1, Незири 1, Омерчић 1.