Фудбал: Пораз ФК „Младост“ у Бањалуци

Дерби бањалучке регије између Лауша и Младости из Котор Вароша припао је саставу из Бањалуке.

ФК ”Младост” је боље отворила меч и већ у седмом минуту преко Кршића долази у вођство, које је трајало само пет минута. Лаушу је изједначење донио Вучић, а тим резултатом завршен је први дио игре.

У наставку домаћин је био бољи ривал, а теренску надмоћ крунисао је поготком Пртије у 54. минуту, чиме је и постављен коначан резултат меча Лауш – Младост (2:1).

ЛАУШ – МЛАДОСТ (КВ) 2:1 (1:1)

Стријелци: 0:1 Кршић (7), 1:1 Вучић (12), 2:1 Пртија (54). Стадион: ОФК Лауш. Гледалаца: 100. Судија: Мишо Мачкић.Помоћници: Никола Тадић и Небојша Жугић (сви из Бањалуке). Делегат: Владимир Грабовица (Бањалука). Жути картони:Вучновић, Ступар (Младост).

Лауш: М. Моцоња, Ловрић, Д. Моцоња, Јоргић, Лакић, Добраш (од 87. Бојанић), Вучић, Радованлија (од 46. Шешић), Жутић, Пртија, Миљковић.

Младост (КВ): Кутић, Трифковић, Ђурић,Вученовић, Јанковић, Ступар, Јурић, Радивојевић, Мушановић, Ђукић, Кршић.