Футсалери поражени у Добоју, сутра у заосталој утакмици дочекују Брођане

У недјељној утакмици посљедњег 14. кола друголигашког „Запада“, футсалери Котор Вароша поражени су на гостовању у Добоју од МНК „Главица“, резултатом 8:5. Которварошани су боље отворили утакмицу и головима Насмира Хибића у 4 и 5. минуту дошли до значајне предности од 0:2. Послије почетног шока, домаћин одговара у 9. минуту преко Омерчића који смањује на 1:2. Наши футсалери поново узвраћају у 11. минуту преко Татара који погађа за 1:3. Добојлије се у потпуности враћају у игру головима Бегановића у 14 и Миљића у 17. минуту за поравнање резултата, 3:3. У истом минуту тачку на занимљиво прво полувријеме ставља Синиша Ђекановић, који је стрелац за ново вођство гостију од 3:4. Друго полувријеме почиње фуриозним нападима домаћина, који головима Бегановића у 23 и Рајковаче у 24. минуту потпуно преокрећу резултат у корист домаћина, 5:4. Све дилеме око побједника рјешене су у 28, минуту са два поготка Буљубашића за сигурних 7:4. Капитен Незири потврђује побједу голом у 30. минуту за вођство од 8:4. Коначан резултат ове занимљиве футсал представе поставља својим голом Ахмет Хибић у 35. минуту. Которварошки футсалери овом утакмицом посљедњег кола нису завршили ову сезону, остало им је да одиграју заосталу утакмицу 13. кола против екипе Брода, која је на програму сутра од 20 часова у которварошкој спортској дворани. В.Ђ.

МНК Главица“ – КМФ „Котор Варош8:5 (3:4)
Спортска дворана СШЦ „Добој“, Гледалаца: 50, Судије: Драган Нишић (Шамац), Миодраг Пупчевић (Шамац), Велимир Дринић (Модрича), Делегат: Драган Симић (Шамац), Стријелци: Омерчић (9. мин.), Бегановић (14 и 23. мин.), Миљић 17. (мин.), Рајковача (24. мин.), Буљубашић ( 28. мин. – 2 гола), Незири (30. мин.) – МНК „Главица“, Н. Хибић (4 и 5. мин), Татар (11. мин.), С. Ђекановић (17.мин.), А. Хибић (35. мин.) – КМФ “Котор Варош“.
МНК „Главица“: Бегић, Омерчић 1, Незири 1, Бегановић 2, Буљубашић 2, Рајковача 1, Миљић 1, Мустајбашић.

КМФ „Котор Варош“: Вучановић, Недић, А. Хибић 1, Б. Ђекановић,  С. Ђекановић 1, Н. Хибић 2, Крагић, Татар 1.