Капитен Вученовић и Ђаковић стријелци за нову побједу

Младост је јуче у заосталој утакмици 15. кола јесењег дијела првенства Друге лиге РС – група Запад савладала на свом стадиону екипу бањалучке Будућности резултатом 2:0. Домаћин је послије гостујуће побједе у Новој Тополи ушао у утакмицу са пуно самопоуздања, и већ од самог старта утакмице дао до знања гостима да ће офанзивном игром покушати доћи до нова три бода. Такав приступ нашим фудбалерима се исплатио већ у 8. минуту када се послије корнера који је извео Ђукић, у петерцу гостију најбоље снашао капитен Вученовић и ударцем главом смјестио лопту у рашље гола немоћног Ждрње. Гости су велику шансу за изједначење имали у 32. минуту када је судија Кукрика оправдано досудио пенал за Будућност, одговорност је преузео Шпирић, али је голман Кутић феноменалном одбраном спријечио госте да дођу до изједначења, остало је 1:0. Да ће све три бода остати у Котор Варошу било је јасно већ у 42. минуту, када је неуспјелу офсајд замку зналачки искористио данас веома расположени Ђаковић и послао лопту иза леђа Ждрње, за како се испоставило на крају, коначан резултат овог меча, 2:0. У другом полувремену смо видјели нешто офанзивнију игру гостију али без већих шанси, док је домаћин нешто више покушавао преко брзих контранапада, али без успјеха. Послије завршетка утакмице видјели смо једну дивну слику испред клупских просторија, када су играчи Младости поклонили дрес са бројем седам и његовим презименом, свом некадашњем саиграчу Невену Теиновићу који је прије неколико година тешко повријеђен у саобраћајној несрећи. Иначе Невен је остао вјерни навијач Младости и током сезоне редовно долази на стадион да подржи своје другове. Младост се наредне недјеље у оквиру 20. кола састаје у Котор Варошу са екипом ФК „ФСА“ из Приједора. В.Ђ.

ФК „Младост“ (КВ) – ФК „Будућност“ (БЛ) 2:0 (2:0)

Стадион: ФК „Младост“, Гледалаца: 100, Главни судија: Милан Кукрика, Помоћници: Никола Тадић, Владан Тодоровић, Делегат: Александар Гојић, Стријелци: Игор Вученовић (8. мин.), Огњен Ђаковић (42.мин.) – ФК „Младост“, Жути картони: Данијел Трифковић (ФК „Младост“), Синиша Мајкић (ФК „Будућност“).

ФК „Младост“: Кутић, Трифковић, Вученовић, М.Тепић, Ђукић, Јанковић (од 68. мин. Хаџиселимовић), Кршић, Радивојевић (од 62. мин Ступар), Мушановић, Ђаковић (од 74. мин. Јурић), А. Тепић.

ФК „Будућност“: Ждрња, Славнић, Р. Мајкић, Куновац, С. Мајкић (од 46. мин Грбић), Здјелар, Новак (од 79. мин. Пеђен), Чегар (од 67. мин. Миличевић), Вујиновић, Шпирић, Пуач.