„Орлови“ се осветили Турцима за крађу из 2010. године. Данас у 16.00 са Великом Британијом

Кошаркашка репрезентација Србије савладала је Турску 80:74 (21:13, 15:18, 17:14, 27:29) и после 3. кола у групи Д Евробаскета има две победе и пораз.

Изабнраници селектора Ђорђевића одлично су почели меч. Јовић је везао пет поена, на старту, а у 13. минуту било је 27:13. Одлично су се наши кошаркаши кретали у одбрани, неколико пута украли лопту Турцима, што им је омогућило поене из контранапада. У тим моментима дворана је била сасвим утишана.

Турци су се међутим вратили серијом од 12:0 у првом делу друге четвртине, када су пришли на 27:25. На то је наш тим одговорио са четири везана поена, чиме је вођство сачувано, све до полувремена. После две четвртине на семафору је писало 36:31 за Србију.

Друго полувреме почело је са 4 брза поена Богдановића. Србија је и поред промашене чисте контре контролисала резултат и дешавања на паркету, што је гледаоце у дворани прилично утишало. Били смо стрпљиви у нападу користили Мачвана, а Јовић је погодио два шута са полудистанце.

Ипак, Турска је нешто више од три минута пре краја четвртине експресном серијом од 5:0 пришла на 48:43. Ипак четвртина је окончана вођством Србије 53:45.

Турска је последњем кварталу, после четири минута игре и серије 11:0 повела 59:59, али је тада Кузмић погодио уз фаул и вратио предност на нашу страну. Тада је Богдановић везао десет поена (две тројке), па смо у последња нешто мање од четири мниута и поред неких кош фаулова Турака ушли са вођством 70:65.

Тројке су затим погодили Јовић и Лучић за Србију, а Осман за Турску. 76:71 је било за Србију нешто мање од два минута пре краја. Од тада смо сигурним бацањима и одбраном остварили вредну победу.

Србија данас од 16 часова игра са Великом Британијом.