РУКОМЕТАШИ ПОБЈЕДОМ ЗАВРШИЛИ ПОЛУСЕЗОНУ

У последњем сусрету првог дијела сезоне Прве М-ТЕЛ лиге Републике Српске, рукометаши Котор Вароша савладали су Козару из Градишке резултатом 35:25 и са омјером од 5 побједа и 6 пораза одлазе на зимску паузу.

Након два тешка гостовања, и пораза у Брчком и Бијељини, побједа је била императив за Kоторварошане како би се пробили на средину табеле прволигашког каравана.

Од самог почетка меча на терену је постојала само екипа из Котор Вароша. Гости из Градишке нису могли парирати одличним домаћинима у првом полувремену које је завршено резултатом 16:10. Истим темпом Котор Варош наставља и у другом полувремену гдје стичу највећу предност у 45. минуту 23:14 . До краја сусрета шансу су добили и млади играчи који су оправдали очекивања и мирно привели утакмицу крају.

Оно што је обиљежило ову утакмицу јесте тешка повреда носа домаћег играча Рајка Радића, коју је задобио након дуела са играчем гостију Савића. Радић је смјештен на УКЦ Републике Српске, а ми му овим путем желимо брз опоравак.

Најефикаснији играч у домаћој екипи био је Марковић са 12 погодака, док је Жарић додао 8. Сигурним интервенцијама побједи допринио је голман Владан Максимовић који је већ одавно познат као изванредан чувар мреже.

Играчи већ дуго чекају публику на трибинама. Напомињемо да је клуб са најмањим буџетом у лиги клуб из Котор Вароша, и један од ријетких гдје играју само домаћи играчи. Харизму, рад и дисциплину у редове рукометаша створио је нико други до Стаменко Антонић тренер ових младих играча, а сами рукометаши функционишу као један.

Прољећни дио сезоне почиње почетком марта, а Котор Варош ће бити домаћин екипи из Вишеграда.