СРБИЈА НА ПРАГУ МУНДИЈАЛА: „Орлови“ славили у Ирској голом Коларова, за пласман неопходна још три бода“

Фудбалска репрезентација Србије савладала је у Даблину Ирску 1:0 (0:0) у 8. колу групе Д квалификација за Светско првенство 2018. године у Русији, чиме је начинила огроман корак ка Мундијалу.

Гол одлуке постигао је Александар Коларов у 55. минуту утакмице, када је сјајну акцију у којој су учествовали Матић, Тадић и Костић завршио тако што је послао лопту под прешку гола Ираца

Србија је два меча пре краја прва на табели, има 18 бодова, четири више од Велса, а пет од Ираца, који су трећи, а чекају је још дуели са Аустријом у Бечу (6. октобар) и Грузијом у Београду (9. октобар) из којих јој за прву позицију требају три бода.

Прво узбуђење десило се већ после 120 секунди игре, када је после доброг продора Рукавине, Матић пробао шут, али је изблокиран, а у наставку акције лопта није ишла у гол Ираца.

У 10. минуту мрежа голмана Стојковића се затресла, али погодак није признат пошто је наша одбрана у офсајду ухватила Дафија. Четири минута касније стигли смо до гола ривала, али је акција Александра Митровића завршила корнером. Два убацивања Миливојевића са стране нису била никаква опасност за гол.

У 20. минуту контра Ираца завршила се тако што је Лонг добро намучио Стојковића. Лопта је ишла под пречку, али је голман Србије руком пребацио преко пречке у корнер. Стојковић је затим и након ударца из угла успешно интервенисао. Наредних пет минута Ирци су били агилнији, лопта је кружила око нашег казненог простора, али су изабраници селектора Муслина деловали врло организовано.

У 28. минуту Коларов је пробао из слободног ударца. Удаљеност је била око 35 метара па опасности по гол Ираца није било. Она је дошла пет минута касније када је Тадић проиграо Костића, овај на петерцу нашао Митровића, али је ударац нападача Њукасла голман Ирске одбранио.

Три минута пре истека првог дела меча Костић је лепо прошао по левој страни на супротном делу терена видео је и проиграо Рукавину, али је овај лоше шутирао. То је било све што смо видели у првих 45. минута игре на стадиону у Даблину.

У првим секундама наставка меча Тадић је примио лопту, успео да превари чувара, али је његов ударац голман Ираца зауставио без проблема.

Десет минута касније сјајна и дуга акција Србије. Матић је видео Тадића, овај упослио Костића који је видео да са десне стране прилази Коларов, који је прихватио лопту, а затим је закуцао у гол Ираца.

У 68. минуту Србија је остала са десеторицом фудбалера, пошто је после прекршаја искључен Максиновић, који је био последњи играч наше одбране. Ирци из прекида који је извео Брејди нису урадили ништа конкретно. Неколико минута касаније, због јачања одбране изашао је Филип Костић, а ушао Стефан Митровић.

У 77. минуту Ирци су тражили пенал, када је Јагош Вуковић интервенисао у казненом простору нашег тима. Судије су процениле да је српски дефанзивац играо главом и да није било ништа спорно.

До краја меча, наш тим се веома организовано бранио и успео да направи огроман корак ка планетарном шампионату у Русији. У 86. минуту Стојковић је одлично интервенисао после шута Мартија, који се нашао у прилици.

У четири минута игре до деведесетог и пет надокнадсе времена успели смо да се одбранимо и остваримо велики тријумф.